Aktualności

« back

Kultura od kuchni: Muzeum Miasta Łodzi
2017-07-07
Udostępnij na facebook

Na okres kanikuły przygotowaliśmy dla  łodzian specjalną gratkę: niepowtarzalną okazję zajrzenia w zakątki lubianych instytucji na co dzień nieudostępniane gościom i zwiedzającym.

Cykl spotkań z dziennikarzami, który pozwoli mieszkańcom zobaczyć  to, czego zwykle nie widać w trakcie bytności w muzeum czy teatrze, zapoczątkowała wizyta w magazynach Muzeum Miasta Łodzi. Goście spotkania uchylili rąbka tajemnicy muzealnej kuchni. Dyrektor Barbara Kurowska oraz Adam Klimczak opowiedzieli o tym, jak zdobywa się zbiory i dlaczego muzealnik musi mieć w sobie coś z detektywa. Przy tej okazji podzielili się obiecującymi rezultatami swojego ostatniego śledztwa, które prawdopodobnie wzbogaci kolekcję Muzeum o trzy kolejne unikatowe dzieła Samuela Hirszenberga. Główny inwentaryzator muzeum, Natalia Ściegielniak-Glica oprowadziła dziennikarzy po jednym z magazynów, z pasją opowiadając o warunkach przechowywania eksponatów i tłumacząc, dlaczego niektóre z nich nie są udostępniane szerszej publiczności. Obecna na spotkaniu Krystyna Namysłowska zaprosiła do Muzeum Kinematografii, które szczyci się największą kolekcją plakatów filmowych w Europie.

Następne spotkanie z cyklu "Kultura od kuchni" już przyszłym tygodniu. Tym razem zajrzymy za kulisy Teatru Muzycznego, w którym trwają przygotowania do  inscenizacji „Nędzników".

 

                          (szerokość: 431px)

 

 

« back

Lodz Film Commission

Przemysły Kreatywne

Kronika Miasta Łodzi

Spoty promocyjne Łodzi