NOC BIBLIOTEK: 3 CZERWCA 2017

NOC BIBLIOTEK: 3 czerwca 2017 roku

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako otwarte i dostępne miejsca z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto i trzeba korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji - niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. W całej Polsce planowane są śledztwa, romanse, czary i groza. Organizatorzy liczą na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.
W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, w ubiegłorocznej ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Tegoroczna - trzecia - edycja akcji odbywa się pod hasłem Czytanie porusza.

Każda z biorących udział w Nocy filii łódzkich bibliotek indywidualnie zinterpretowała to motto, oferując urozmaicone wydarzenia tematyczne: od Nocy z Amorem po Noc z Kryminałem. Niektóre z nich skierowane są tylko dla dorosłych (np. warsztaty kryminalistyczne), ale większość została przygotowana z myślą o dzieciach i całych rodzinach.

Wśród zaproszonych gości znalazły się autorki bardzo poczytnych książek: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Agnieszka Płoszaj i Agnieszka Lis.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzenia - każdy znajdzie w nim coś dla siebie!

                             zakł (szerokość: 431px)