Port Lotniczy im. Władysława Reymonta

lotnisko (orginal)

Łódzkie lotnisko posiada jeden z najnowocześniejszych terminali podróżnych w Polsce. Jego elewacja wykonana jest ze szkła i aluminium. Budynek zajmuje ponad 25 tysięcy m kw. Ma cztery kondygnacje użytkowe: piwnicę, parter, antresolę z pokojami socjalnymi, piętro (z pomieszczeniami na gastronomię, handel, usługi, biura podróży i stanowiska linii lotniczych) oraz kondygnację techniczną. 20 metrów wysokości ma wieża dyżurnych portu. Chętni mogą skorzystać z przeszklonego tarasu widokowego.

Atrakcja w ramach WOŚP (niedziela, 12 stycznia 2014 r.):

  • Wycieczki po lotnisku

    Zapisy do piątku, 10 stycznia do godz. 15.30 drogą mailową  urodziny@uml.lodz.pl

    (Osoby chętne na udział w wycieczce zobowiązane są podać w e-mailu imię i nazwisko oraz serię i numer dowodu osobistego. W przypadku zapisów osób nieletnich również prosimy o podanie ich imion i nazwisk.)

    Wycieczka rozpocznie się o godz. 10. Jeśli zainteresowanie będzie duże, wycieczki odbędą się także o godz. 12 i godz. 14. Zbiórka w terminalu nr 3 przy Punkcie Informacji.

    W planie wycieczki: Zwiedzanie terminala. Przejście przez kontrolę bezpieczeństwa w terminalu nr 3 oraz drogą jaką pokonują pasażerowie, zwiedzanie aeroklubu, przejazd po pasie startowym. Powrót do terminala.

ul. Gen. S. Maczka 35