Aktualności

« back

Kupcy w nowej hali
2005-12-14
Nową halę targową otwarto dziś w Łodzi na placu Barlickiego. Na uroczystości otwarcia świeżo wzniesionego budynku obecni byli łódzcy samorządowcy, kupcy, a także zainteresowani nowym obiektem klienci. Łódzcy kupcy, z inicjatywy których powstała nowa hala, dziękowali władzom miasta za przychylność i pomoc przy realizacji projektu. Ich przedstawiciel wręczył obecnemu na uroczystości wiceprezydentowi Karolowi Chądzyńskiemu dyplomy z podziękowaniami dla prezydenta Jerzego Kropiwnickiego oraz wiceprezydenta Włodzimierza Tomaszewskiego.

- Jako dziecko często przychodziłem na ten rynek. Można było tutaj spróbować świeżego mleka i śmietany. To miejsce dla wielu łodzian wyjątkowe. Cieszę się, że targowisko się rozwija, a kupcy mogą pracować w coraz lepszych warunkach – powiedział wiceprezydent Karol Chądzyński.

W nowej hali o powierzchni 2100 mkw. swe towary sprzedaje 76 kupców. Na stoiskach kupić można artykuły spożywcze, sprzęt AGD i ubrania. Jest piekarnia, cukiernia i masarnia, a także księgarnia i sklep papierniczy. W hali znalazły się też nowe toalety, a o bezpieczeństwo handlowców i kupujących dbają ochroniarze oraz system monitoringu. (B.W.)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016