Aktualności

« back

50 lat bez cichych dni
2011-11-21
Udostępnij na facebook

Pięćdziesiąt lat a nawet więcej przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Wśród 36 par były także 4 małżeństwa obchodzące 60. rocznicę ślubu.

Jubilaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji świętujących łodzian, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Hanna Zdanowska.

- Swoim życiem zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach tego miasta. Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości - mówiła podczas uroczystości prezydent, gratulując małżonkom pięknego święta oraz życząc także brylantowych godów.

- Miłość jest bardzo ważna, ale muszą jej towarzyszyć tolerancja, rozmowa wzajemne zrozumienie. Trzeba kochać także wszystkich ludzi wokół. Nie zawsze warto wszystko widzieć i wszystko słyszeć, no i przede wszystkim nie należy stosować „cichych dni" - mówili, opowiadając o swojej recepcie na szczęśliwy związek, państwo Krystyna i Stanisław Łomża, którzy spędzili ze sobą prawie całe życie. Poznali się bowiem, gdy pani Krystyna chodziła do szkoły podstawowej. Potem, będąc nauczycielami, razem pracowali. Państwo Łomża mają córkę Magdalenę, 2 wnuków - Bartosza i Kacpra, i z niecierpliwością czekają na prawnuka.

Jubilatom licznie towarzyszyły rodziny - dzieci, wnuki, prawnuki, znajomi... Nie zabrakło gratulacji i życzeń oraz pamiątkowych fotografii. (M.Ka.)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016