Aktualności

« back

Małżeństwa na medal
2012-03-30
Udostępnij na facebook

Ponad 30 par małżeńskich z Łodzi obchodziło w magistracie złote gody. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt, a nawet więcej lat, zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.
Dekoracji dostojnych jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Niech każdy dzień będzie dniem szczęśliwym, a na państwa twarzach zawsze niech gości uśmiech - mówiła podczas uroczystości prezydent, gratulując małżonkom pięknego święta i przedstawiając ich jako wzór młodemu pokoleniu.

Wśród odznaczonych byli także państwo Krystyna i Tadeusz Nowakowie, świętujący aż... 70. rocznicę ślubu. Wzruszeni jubilaci podkreślali, że źródłem ich małżeńskiego sukcesu jest spokój. - Udało nam się, bo spokojnie żyliśmy, nie obrażaliśmy się na siebie, nie denerwowaliśmy... - podkreślała pani Krystyna.

Państwo Krystyna i Tadeusz Nowakowie są łodzianami z urodzenia. Poznali się w 1941 roku. Tylko w czasie okupacji musieli szukać schronienia w Piotrkowie Trybunalskim. Resztę życia spędzili, mieszkając na Chojnach, a obecnie w Śródmieściu. Zawsze byli bardzo aktywni - zawodowo i prywatnie. Życie poświęcili działalności sportowej, odnosząc wiele sukcesów - jako zawodnicy i organizatorzy. - Dziadek był maratończykiem i chodziarzem, bił rekordy, zdobywał mistrzostwa, zakładał sekcję lekkiej atletyki w klubie „Społem", a później w ŁKS. Wychował kilka pokoleń sportowców - mówi wnuk Jarosław.
Na uroczystość państwo Nowakowie przybyli wraz z liczną reprezentacją swojej wielopokoleniowej rodziny.
(M.Ka.)

ZDJĘCIA GRUPOWE DO POBRANIA:

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016