Aktualności

« back

Medal za miłość
2012-05-21
Udostępnij na facebook


Pięćdziesiąt lat a nawet więcej przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Rekordziści - Józefa i Jan Szczygłowie - mają za sobą nawet 66-letni staż małżeński.
Wśród  58 par było także 6 małżeństw obchodzących 60. rocznicę ślubu.
Jubilaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji świętujących łodzian, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Hanna Zdanowska.
- Swoim życiem zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach tego miasta. Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości - mówiła podczas uroczystości prezydent, gratulując małżonkom pięknego święta oraz życząc także brylantowych godów. - Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw, które czasami gubią piękne uczucia, swoje marzenia, plany i ideały z początku znajomości. Niech Państwa związek będzie również inspiracją dla przyszłych małżonków.
Jubilatom licznie towarzyszyły rodziny - dzieci, wnuki, prawnuki, znajomi... Nie zabrakło gratulacji i życzeń oraz pamiątkowych fotografii.

 

ZDJĘCIA GRUPOWE DO PORBANIA:

- godz. 12. - pobierz zdjęcie >>>

- godz. 14. grupa 1 - pobierz zdjęcie >>>

- godz. 14. grupa 2 - pobierz zdjęcie >>>

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016