Aktualności

« back

Połączeni na dobre i złe
2013-05-06
Udostępnij na facebook

Pięćdziesiąt, sześćdziesiąt, a nawet 66 lat, przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Wśród 31 par najdłuższym stażem małżeńskim mogli poszczycić się państwo Marianna i Józef Jaskułowie.

- Poznaliśmy się w czasie okupacji w szkole zawodowej w Skierniewicach. Dla mnie moja przyszła żona była najpiękniejsza - podkreślał pan Józef. Państwo Jaskułowie przenieśli się do Łodzi w 1958 roku. Przez wiele lat wspólnie prowadzili zakład krawiecki przy ul. Zamenhofa. Pytani o powodzenie związku podkreślają: - Trzeba żyć normalnie, nie kłócić się. My razem prowadziliśmy interes, nie mogliśmy się na siebie gniewać. Jak mówi Pismo Święte, zostaliśmy połączeni na dobre i na złe.

Wśród jubilatów byli także Aniela i Czesław Sokołowscy, którzy receptę na udane małżeństwo również znaleźli we wzajemnym zrozumieniu: - Nie można myśleć tylko o sobie. Trzeba zauważać potrzeby drugiego człowieka i ufać mu - tłumaczyli.

Świętujący jubileusz łodzianie zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonał wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień.

- Jesteście wzorem w czasach, gdy takie wartości jak wierność, wytrwałość, zrozumienie, tolerancja czasem oznaczają coś bardzo krótkotrwałego. Państwo pokazaliście, że dane słowo wiąże raz i na zawsze - mówił wiceprezydent, składając wszystkim gratulacje i życząc jubilatom pogody ducha.

Uroczystość zgromadziła w magistracie wielu gości - wielopokoleniowe rodziny, przyjaciół i znajomych „złotych małżeństw". Pamiątkowym fotografiom nie było końca.

 

Zdjęcia grupowe do pobrania:

grupa 1 >>>

grupa 2 >>>

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016