Aktualności

« back

Kobieta siłą „Transatlantyku”
2017-07-05
Udostępnij na facebook

Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe oraz prawie 200 filmów z różnych stron świata w tym premierowe polskie pokazy. Siódma edycja Transatlantyk Festiwal potrwa w Łodzi od 14 do 21 lipca.

„Transatlantyk", to paleta pokazów, koncertów, debat i warsztatów z filmem w roli głównej. Filmy polskie i zagraniczne, dokumentalne i fabularne prezentowane będą w kilku sekcjach. Ambicją organizatorów jest, by wieloosobowe łóżka z baldachimami w pasażu Schillera, na których widzowie leżąc oglądają filmy, a także wykwintną kolację poprzedzoną wspólnym oglądaniem filmu uznać za wyjątkowy i niepowtarzalny projekt festiwalowy.
Do Łodzi przyjadą goście, wybitni artyści i twórcy związani z filmem. Odbędą się dwa konkursy kompozytorskie. Oprócz tego w Multikinie, w ramach Master Class będzie można spotkać światowej sławy twórców, a także wziąć udział w debatach TOK FM i Salonu Polityki.
- Kobiety zabierają dziś głos we wszystkich ważnych sprawach. Robią to mądrze. Należy ich słuchać. Stąd hasłem przewodnim festiwalu jest w tym roku #siła kobiety, a w jego ramach proponujemy spotkania z silnymi i cenionymi kobietami oraz ich twórczością - mówi Jan A.P. Kaczmarek, twórca i dyrektor festiwalu.
Program Transatlantyk Festiwal, a także informacje na temat miejsc poszczególnych zdarzeń oraz biletów dostępne na www.transatlantyk.org
Miasto Łódź jest głównym partnerem festiwalu.

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016