Aktualności

« back

Jubileuszowa odsłona Letniej Akademii Jazzu
2017-07-12
Udostępnij na facebook

Dorobek gwiazd muzyki jazzowej, prezentacja wschodzących gwiazd tej sceny, mistrzowskie warsztaty jazzowe. To wszystko w ramach 10. Letniej Akademii Jazzu.

Gwiazdami tegorocznej edycji są Leszek Możdżer, Michael Wollny, Ilro Rantala. Oprócz niezwykłych pianistów w Łodzi pojawi się wielu innych uznanych muzyków jazzowych, jak i nowi twórcy, których praca, talent oraz ambicje są już dostrzegane przez szeroką publiczność i krytyków. - Poprzeczka każdej edycji LAJ ustawiana jest przez organizatorów coraz wyżej. Publiczność docenia te starania, a my mamy satysfakcję, że akademia stała się marką, kojarzoną z jakością, pasją i niezapomnianymi muzycznymi wrażeniami - mówi Roch Siciński, organizator LAJ.
- Jazz, to siła i wolność. Łodzianie doskonale o tym wiedzą. Letnia Akademia Jazzu to ulubione wydarzenie muzyczne mieszkańców naszego miasta - mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. - Wyczekujemy tego w najwyższym stopniu profesjonalnego wydarzenia i wspieramy je rekordową kwotą dofinansowania, wynoszącą 300 tys. zł.
10. Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 18.07., o godz. 19
Program na www.letniaakademiajazzu.pl]

 


 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016