Aktualności

« back

Kolejny bolid Lodz Solar Team gotowy
2017-07-14
Udostępnij na facebook

Lodz Solar Team zaprezentowała nowy bolid napędzany energią słoneczną Eagle Two, który wkrótce wyruszy do Australii, gdzie łódzka drużyna po raz kolejny weźmie udział w Bridgestone World Solar Challenge 2017.

Podczas uroczystego odsłonięcia nowego pojazdu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podziękowała członkom Lodz Solar Team za ich udział w rozwoju Łodzi akademickiej oraz promowanie miasta na arenie międzynarodowej. Zgodziła się także z Prodziekanem ds. Studenckich Politechniki Łódzkiej prof. Witoldem Pawłowskim, który pochwalił studentów za niesamowitą pasję i ciężką pracę jaką wkładają w swoje projekty oraz sukcesy jakie osiągają w międzynarodowych wyścigach. - Dziękuję także uczelni za to, że pozwoliła młodym ludziom zbudować nie tylko ten wspaniały bolid, ale także drużynę, która potrafi wspólnie pracować i rozwiązywać problemy - mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także sponsorzy i partnerzy wspierający drużynę łódzkich studentów oraz znany youtuber Kuba Klawiter, który promuje drużynę medialnie. Studenci z innych łódzkich uczelni także pomogli zaprojektować i zbudować nowy pojazd, który od starego różni kształtem i parametrami umożliwiającymi szybsze i bardziej ergonomiczne działanie.

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016