Aktualności

« back

Budowa ronda ukończona
2017-07-17
Udostępnij na facebook

Zakończyły się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Konstantynowskiej i Juszczakiewicza. We wtorek, 18 lipca pojadą nim kierowcy. Otwarta zostanie także ulica Juszczakiewicza, co ułatwi dojazd na Retkinię.

Na skrzyżowaniu Konstantynowska – Juszczakiewicza powstało tzw. rondo turbinowe. Po ustawieniu się na odpowiednim pasie zostaniemy poprowadzeni przez linie do odpowiedniego wylotu. Nowa organizacja ruchu ma upłynnić ruch oraz poprawić bezpieczeństwo.

Dotychczas kierowcy często mieli problem z wyjazdem z ulicy podporządkowanej lub skrętem w lewo z Konstantynowskiej w Juszczakiewicza. W ramach inwestycji wykonano również chodnik na ulicy Juszczakiewicza. Wokół skrzyżowania zasadzono około stu drzew, a na samym rondzie pojawiły się ozdobne krzewy.

Budowa ronda jest elementem większej inwestycji prowadzonej przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Wzdłuż ulicy Konstantynowskiej budowana jest magistrala wodociągowa. Całość prac, zgodnie z kontraktem, ma zakończyć się w połowie 2019 roku.

(źródło: Piotr Wasiak/Zarząd Inwestycji Miejskich)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016