Aktualności

« back

Więcej atrakcji na 594. Urodziny Łodzi
2017-07-18
Udostępnij na facebook

Tegoroczne urodzinowe święto Łodzi obfituje w wydarzenia i atrakcje dla małych i dużych łodzian. W programie znaleźć można wycieczki, warsztaty, koncerty i wystawy. Specjalną ofertę przygotowały łódzkie instytucje i organizacje, by w tym wyjątkowym dla miasta dniu zaprosić mieszkańców do wspólnej zabawy.

Wejściówki do Muzeum Miasta Łodzi kosztować będą symboliczną złotówkę. Oprócz zwiedzania przygotowano także wyjątkowe wycieczki z historią rodziny Poznańskich w tle, specjalny pokaz filmów o Łodzi, które można zobaczyć tylko w urodzinowy weekend oraz wykład „Średniowieczna metryka Łodzi wielkoprzemysłowej i jej dziedzictwo".

Na fanów nauki czekają darmowe pokazy w Planetarium EC1 oraz wystawa multimedialna „Energia czasu" w Centrum Nauki i Techniki EC1. Na zwiedzających czekać będzie gra z wykorzystaniem kół zaworowych, prezentacja interaktywnych makiet historycznych, kioski informacyjne z multimedialną prezentacją EC1, wnętrze kotła z efektowną instalacją oraz gra zespołowa w kotłowni EC1. Ponadto zorganizowana zostanie przestrzeń wypoczynkowa, gdzie pojawią się leżaki oraz strefa food tracków.

Zupełnie nowy pokój zagadek typu escape-room przygotowało Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Do wspólnej zabawy zaprasza w sobotę w godz. 12-18. Tego dnia można także wziąć udział w nietuzinkowym spacerze „Czarownice, wierzby i rzeka Łódka", który zabierze uczestników w przeszłość i przybliży Łódź z okresu średniowiecza. W godzinach wieczornych wszyscy chętni będą mogli przekonać się, jak funkcjonowało więzienie, które mieściło się przy ul. Gdańskiej 13 w latach 1885-1953 oraz w obecności opiekuna zwiedzić jego najciekawsze i zarazem najmroczniejsze zakamarki.

To tylko kilka propozycji, jakie miasto przygotowało z okazji swojego święta. Pełna lista wydarzeń znajduje się tutaj.

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016