Aktualności

« back

Lato pełne filmów
2017-07-19

Łodzianie pokochali plenerowe kino miejskie. Tegoroczna oferta filmowa Łodzi jest więc bogatsza i ciekawsza. Poza dobrze znaną „Polówką" projekcje oglądać można w ramach letniego cyklu rozrywkowego „Kultura na bruku", Lipcowego Kina Perła na OFF-ie, Letniego Kina Kinematograf i Filmowych Stoków.

W ramach „Polówki" odbyło się już 20 projekcji, przed łodzianami jeszcze 52 filmy, m.in. Jesteś Bogiem, Chemia, Młodość, czy Ukryte pragnienia. - W ofercie jest mnóstwo filmów, które warto zobaczyć - zapowiada organizator Wojciech Wojtysiak z Fundacji Plaster. Kino Trotuar zaprasza w każdy letni czwartek na ul. Piotrkowską, gdzie wyświetlane są klasyki polskiego kina.

Na Starym Rynku oraz w Parku Źródliska oglądać można filmy o przygodach jedynego w swoim rodzaju agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Muzeum Kinematografii przygotowało także wyjątkową wystawę filmową „Zwierciadło Bergmana" z okazji 10. rocznicy śmierci jednego z najważniejszych twórców kinematografii europejskiej, która odbędzie się 30 lipca.

Nowością jest cykl „Filmowe Stoki", czyli pięć spotkań, podczas których widzowie będą mieli szansę zobaczyć filmy polskie z Łodzią w tle oraz spotkać się z wyjątkowymi gośćmi. Impreza zorganizowana przez mieszkańców oraz Radę Osiedla Stoki zainaugurowana zostanie 29 lipca br. Ostatnia projekcja to propozycja dla dzieci, czyli animacje stworzone w łódzkim studiu Anima-Pol.

Stowarzyszenie Łódź Filmowa w sierpniowe wieczory przy ul Piotrkowskiej 217 przygotuje czeski chill out. Będzie to wakacyjna, niezobowiązująca zapowiedź Europejskiego Forum Filmowego Cinergia. W repertuarze znajdą się czeskie komedie odkryte na nowo. Szczegółowy program już wkrótce.

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016