Aktualności

« back

Skanska zbuduje Nowowęglową
2017-07-19

Poznaliśmy wykonawcę rozpoczynającej się pod koniec wakacji budowy ulicy Nowowęglowej, która będzie przedłużeniem al. Grohmanów. Ulica ta połączy węzeł komunikacyjny wokół dworca Łódź Fabryczna z ulicą Kopcińskiego.

Miasto otrzymało cztery oferty, a najkorzystniejszą złożyła firma Skanska. W przedstawionym projekcie prace oszacowano na 16 mln zł brutto. Aktualnie jesteśmy na etapie przejmowania lub wykupu terenów, które znajdować się będą na odcinkach robót, to m.in. szlaki kolejowe i obiekty prywatne - mówi Marcin Dyguda z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jeśli przebudowa będzie przebiegała bez zakłóceń, prace powinny rozpocząć się jeszcze pod koniec wakacji i zgodnie z warunkami przetargu zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.

- Zważając na etap wykupu terenów pod budowę, pierwsze roboty rozpoczną się pewnie na wolnym placu. Uważamy, że jesteśmy gotowi w tym momencie do wjazdu na wolne tereny i rozpoczęcie początkowych prac - dodaje Piotr Wasiak z Zarząd Inwestycji Miejskich.

Nowowęglowa po zakończeniu inwestycji będzie drogą równoległą do ul. Tuwima. Powstanie dokładnie nad tunelem kolejowym, którym pociągi dojeżdżają do nowego dworca Łódź Fabryczna. Ulica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną przy niej chodniki, zieleńce, oświetlenie oraz droga dla rowerów. Przeniesiona zostanie również linia tramwajowa znajdująca się na wiadukcie.

Przebudowa obejmuje też krańcówkę autobusową, wybudowanie nowej łącznicy z ul. Kopcińskiego w stronę al. Piłsudskiego oraz ronda bezkolizyjnego. Pojawią się sygnalizacje świetlne. Koszt całej inwestycji wraz z wykupem gruntów i przygotowaniem projektu to 36 mln zł.

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016