Aktualności

« back

Półkolonie w kręgielni
2017-07-19
Udostępnij na facebook

Zmagania w kręgielni to tylko jedna z atrakcji jaką przygotowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 wychowawcy na półkoloniach. Wcześniej była wyprawa na pływalnie, do kina a przed najmłodszymi jeszcze wycieczka autokarowa – chyba jedna z największych atrakcji turnusu. Tylko w pierwszych dwóch tygodniach wakacji w półkoloniach organizowanych przez wydział edukacji uczestniczyło prawie 1600 uczniów szkół podstawowych.

- Rodzice nadal mogą zapisywać dzieci na półkolonie, w szkołach są pojedyncze wolne miejsca, a jeśli okaże się, że chętnych jest więcej powstaną nowe grupy - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Tak duże zainteresowanie zajęciami najlepiej świadczy o tym, że są one atrakcyjne, a dzieci na pewno się nie nudzą.

Tegoroczne półkolonie trwają do końca sierpnia, organizują je 42 szkoły i placówki edukacyjne, a zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Po porannej zbiórce w szkole dzieci wychodzą do kina, na pływalnię, do kręgielni, zoo, jeżdżą na wycieczki poza Łódź. Dzięki funkcjonariuszom Straży Miejskiej poznają też zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach co na pewno się maluchom przyda kiedy wrócą po wakacjach do szkoły. Za udział dziecka w półkoloniach rodzice płacą 10 zł i jest to koszt obiadu. Wszystkie atrakcje są gratis.

Lista organizatorów półkolonii, gdzie można się także dowiadywać o wolne miejsca na stronie www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja „Lato w mieście”.

(M. Pawlak)

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016