Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Co dalej z S14?
2017-07-03

- Prosimy o wnikliwe zwrócenie uwagi na działania administracji rządowej w sprawie drogi S14, by nie upośledzały one rozwoju naszego miasta i regionu - apelują do łódzkich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Mateusz Walasek, przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

- Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa w dniu 1 lipca mówiąc o budowie trasy S14 stwierdził m.in. „Nie możemy z pieniędzy Krajowego Funduszu Drogowego budować dróg, za tak ogromne pieniądze, które będą w gruncie rzeczy ulicami miejskimi. Możliwość, aby trasa powstała tak jak ją wcześniej zaplanowano, czyli z większą ilością węzłów, istnieje, ale tylko w przypadku, kiedy budowę będą współfinansować samorządy takich miejscowości jak Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki czy miasto Łódź”. Dostrzegamy tu niczym nieuzasadnione nierówne traktowanie Łodzi i miast ościennych w porównaniu z innymi miastami – podkreślił na konferencji prasowej Mateusz Walasek.

- Będziemy mieli ograniczoną możliwość korzystania z drogi ekspresowej S14, jeśli zostanie zrealizowana w kształcie zapowiadanym przez wiceministra. Prawo mówi o tym, że rolą rządu jest budowa autostrad i dróg ekspresowych. Nie znamy takiego przykładu w Polsce, kiedy to samorząd buduje taką właśnie drogę – zauważył Paweł Bliźniuk. Więcej w materiale filmowym.

« back