Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Światło przyciągnie milion gości?
2017-07-03

Jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych łódzkich festiwali, który sprawia, że na nowo odkrywamy piękno XIX - wiecznych zabytków. Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festival", zwany potocznie Festiwalem Światła odbędzie się w tym roku 29 września. Kolorowe instalacje artystyczne i mappingi rozświetlą park Staromiejski, plac Wolności i ulicę Piotrkowską.

- Festiwal z roku na rok krocząco wchodzi w strukturę miasta. Z każdą edycją imprezy znacząco przybywa gości. Liczymy na to, że 10. edycję obejrzy milion osób, a LMF stanie się największym festiwalem światła w Europie Środkowo-Wschodniej - mówiła na posiedzeniu Komisji Promocji Miasta i Współpracy Zagranicznej Beata Konieczniak, pomysłodawczyni imprezy.

Wszystkie wydarzenia festiwalu, którego jednym z najważniejszych celów jest promocja miasta, są wolne od opłat. - Do tegorocznej edycji zgłosiło się bardzo dużo artystów z kraju i zagranicy. Pierwszy raz przeważyły zgłoszenia spoza Polski. Tym razem stanie pięć scen muzycznych, będą mappingi 3D, 2D i dziesiątki instalacji świetlnych – zapowiedziała Beata Konieczniak.

Gotowe są już ich projekty. Głównym punktem na festiwalowej mapie ma być plac Wolności.

- Czekamy ze zniecierpliwieniem na kolejną edycję festiwalu. Jest on bardzo dobrą promocją Łodzi na zewnątrz i „odczarowuje” miasto dla jego mieszkańców.Ufam, że impreza z roku na rok będzie coraz bardziej zaskakiwała nie tylko nas, ale i cały świat – podsumowała prezentację Małgorzata Bartosiak, przewodnicząca komisji.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: http://lmf2016.lmf.com.pl/

« back