Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Z czym będzie wiązać się opłata drogowa?
2017-07-11

- Nasz niepokój wzbudził projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który został złożony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości. Może on wiązać się z poważnymi konsekwencjami dotyczącymi obciążenia obywateli dodatkowymi kosztami. To są koszty 25 groszy na litr paliwa, co może sięgnąć kilkuset złotych rocznie – mówił na konferencji prasowej przewodniczący Klubu Radnych PO Mateusz Walasek.

Wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Bliźniukiem przygotował interpelację w tej sprawie. Radni pytają w niej przede wszystkim o ile szacunkowo wzrosną koszty funkcjonowania MPK oraz odbioru śmieci w związku z wprowadzeniem opłaty drogowej.

- Polityka związana z tym projektem ustawy to droga do nikąd, to praktycznie nowy podatek, który PiS chce nałożyć na mieszkańców miast i wsi. Oznacza on większe wydatki na paliwo oraz na zwykłe funkcjonowanie każdego dnia. W cenie produktów spożywczych, które codziennie kupujemy, uwzględniona jest kwota dotycząca kosztów ich transportu. W konsekwencji ceny usług będą zdecydowanie większe – podkreślił Paweł Bliźniuk.

« back