Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Nowe standardy obsługi ŁRP
2017-07-14

Przegląd floty rowerów, uzupełnienie liczby jednośladów, szybka infolinia do zgłaszania porzuconych rowerów. O nowych standardach obsługi Łódzkiego Roweru Publicznego mówił na konferencji prasowej radny Bartosz Domaszewicz.

- Jakość sprzętu odbiega od oczekiwań mieszkańców. Jest znacznie więcej zgłoszeń dotyczących np. awarii rowerów. Kolejnym problemem są kradzieże – podkreślił radny.

Nextbike we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi wprowadził szereg poprawek do systemu i udogodnień dla użytkowników ŁRP. Poprawa standardu dotyczy też samych rowerów.

I tak: - dotychczas 90 proc. rowerów przeszło serwis (wymiana świateł, regulacja hamulców, itp) , a pozostałe przejdą serwis do końca lipca

- trwa wymiana adapterów na zabudowane, które w przypadku wyrwania roweru ze stojaka uszkodzą widelec i na takim rowerze nie będzie można jeździć (czas: do końca lipca)

- wprowadzona będzie kolejna partia nowych rowerów (w środę 18 lipca powinny pojawić się na stacjach) - wprowadzona została druga firma ochroniarska, która też dokonuje odbiorów porzuconych rowerów w przeciągu ok. 2 godzin od zgłoszenia

- wprowadzono podziękowanie z zgłoszenie porzuconego roweru w formie doładowania konta o 5 zł - wgrane zostało (kilka dni temu) nowe oprogramowanie terminali. Likwiduje ono błąd, w wyniku którego zdarzały się nieprawidłowości przy wpinaniu i wypinaniu rowerów ze stojaków

- w życie weszły zmiany w procedurach serwisowych (m.in. ekipa serwisowa musi testowo wypiąć każdy rower na przeglądanej stacji)

- wprowadzona została kontrola rowerów, które przez 2 dni nie były wypożyczone (do tej pory w 90 proc. przypadków były to rowery uszkodzone)

- osobna, "szybka linia" w ramach infolinii dla zgłaszających porzucone rowery

- wprowadzenie komunikatu "rower w trybie serwisowym" w przypadku rowerów zgłoszonych jako uszkodzone - wprowadzono zmiany w aplikacji

- nie można zwracać rowerów przez aplikację, gdy są więcej niż dwa wolne stojaki na stacji

Odbędzie się też zewnętrzny audyt systemu

« back